ارتباط رنگ لباس و شخصیت افراد

رنگ لباس و شخصیت افراد

ارتباط رنگ لباس و شخصیت افراد

رنگ لباس و شخصیت افراد با هم در ارتباط هستند و از رنگ لباس افراد می توان به برخی از خلق و خوهای آنها مانند منطقی یا احساسی بودن افراد پی برد.

روانشناسی رنگ لباس

هر فردی ازچندین رنگ لباس استفاده می کند اما غالباً از یک رنگ بیشتر استفاده می کند و تمایل بیشتری به خرید این رنگ لباس دارد.

بسیاری از کارشناسان و متخصصان رنگ، کتاب های بسیاری در ارتباط با رنگ ها و پی بردن به بعدهایی از شخصیت افراد نوشته اند.

رنگ سیاه

افراد جدی، باهوش و با قدرت تصمیم گیری و مدیریت، بیشتر این رنگ لباس را انتخاب می کنند. این دسته از افراد بسیار مدیر و با برنامه هستند. سیاه پوشان در عین اینکه جدی هستند از احساسات درست و به جا برخوردار هستند. باطن گرا هستند و ظاهرافراد آنها را فریب نمی دهد. رنگ سیاه از رنگ های پرفروش در خرید شلوار لی زنانه، خرید شلوارمام استایل و سایر مدل شلوارها هستند.

قرمز

قرمز رنگ عشق و هیجان می باشد. افراد قرمزپوش معمولاً توجه دیگران را به خود جلب می کنند. این دسته از افراد اهل هیجان، ریسک و فعالیت های پرانرژی هستند. قرمز از رنگ های مورد علاقه آقایان برای پوشش خانم ها است.

سفید

سفیدپوشان اهل پاکی و سادگی هستند. اکثر این افراد از یک معصومیت خاصی برخوردار هستند و شخصیت حساسی دارند. سفیدپوشان افراد مرتب و تمیزی می باشند. زیرا افرادی که این رنگ لباس را انتخاب می کنند، حتماً منظم و با سلیقه هستند.

آبی

این رنگ از رنگ لباس های اداری و رسمی می باشد. افراد باهوش و مدیر و مدبر، قابل اعتماد و کاربلد اکثراً رنگ آبی را برای خرید کت و شلوار یا خرید مانتواداری، شلوار لی زنانه و… انتخاب می کنند. آبی پوشان مؤدب و منطقی هستند و از آرامش خاصی برخوردار هستند.

قهوه ای

علاقمندان به لباس های قهوه ای محافظه کار، احترام دار و باشخصیت، اهل مصالحه و پرهیز از خشونت، اهل تصمیم گیری درست و منطقی در شرایط سخت و احساسی هستند. طبق بررسی ها، رنگ قهوه ای از رنگ مورد علاقه خانم ها در خرید اینترنتی کاپشن دخترانه ، خرید اینترنتی پالتو، کیف و کفش و… بوده است.

سبز

افرادی که بیشتر علاقه به پوشیدن رنگ سبز دارند، افرادی با نشاط و پرانرژی، مهربان، دلسوز و بخشنده هستند. این افراد بسیار اهل گذشت و فداکاری هستند. این افراد نه تنها خود سرشار از آرامش هستند، بلکه به دیگران آرامش و انرژی مثبت انتقال می دهند.

نارنجی

نارنجی پوشان موقعیت شناس و فهیم، خلاق و دوست داشتنی هستند. این افراد پرانرژی و شاد هستند. ایده های بسیاری در مورد موضوعات مختلف دارند و در انجام امور بسیار احتیاط کارند. نارنجی از رنگ های پرفروش لباس های دخترانه می باشد.

زرد

زردپوشان بسیار خوش ذوق و با شور و اشتیاق هستند. این افراد خلاق، خوش سلیقه و کنجکاو هستند و دوست دارند همه چیز را خود تجربه کنند و ماجراجو هستند. رنگ زرد از رنگ های پرفروش  در خرید روسری و شال ، خرید کلاه و شال و… می باشند.

صورتی

افراد علاقه مند به پوشیدن لباس های صورتی، بسیار عاشق پیشه و شاد و خوش بین هستند و دارای روحیه لطیفی می باشند. این افراد با انصاف هستند و اهل قضاوت های نادرست نیستند. اکثر این افراد هنردوست و اهل زیبایی و مد هستند.

طوسی

طوسی رنگ مورد علاقه افراد آرام و صبور، منطقی و قاطع می باشد. این افراد اهل جلب توجه و خودنمایی نیستند و بی آزار و اذیت می باشند. طوسی پوشان زیاد احساساتی نیستند و اغلب به چشم دیگران مهربان و دوست داشتنی به نظر می آیند.

بنفش

افراد علاقه مند به لباس های بنفش، عاطفی و حساس، و با اعتماد به نفس بالا هستند. این افراد غیرقابل پیش بینی، اهل فلسفه و عرفان می باشند. افرادی که این رنگ را برای لباس های خود انتخاب می کنند بسیار اهل ریسک و شجاع هستند.

نتیجه گیری در ارتباط با رنگ لباس و شخصیت افراد

رنگ لباس و شخصیت افراد با هم ارتباط نزدیکی دارند و حتی می تواند نشان دهنده این باشد که افراد چه گذشته ی سخت یا زندگی آرام و بی دغدغه ای را تجربه کرده اند. برای مثال افراد نارنجی پوش یا زرد پوش و علاقه مند به رنگ های شاد وخاص، بعید به نظر می آید که زندگی سخت و ملالت باری را تجربه کرده باشند. البته این یک برداشت نسبی می باشد.

نظرات (8)

غزل جهاندیده

مرسی از اطلاعات خوبی که میدین👌🏼😍😍😍

الهه سیدی نژاد

عالی عالی عالی درجه یکککک👍👍👍

غزل جهاندیده

لباس سفید😍🤍

گلارین _

مقاله جالبی بوود🌺

رضوانه درزی

😍😍

مرسده

😍👌

معصوم مرادی

من که عاشق رنگ طوطی هستم

پریا مولادوست

رنگای نود و خنثی😍